Vse o vseh rastlinah Seznam forumov Vse o vseh rastlinah
Za nas z zelenimi prsti ...
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




lepa vrtna zemlja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Vse o vseh rastlinah Seznam forumov -> A la carte - Prehrana rastlin
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bobolino



Pridružen/-a: 09.05. 2010, 14:05
Prispevkov: 2130
Kraj: okolica Maribora

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 17:42    Naslov sporočila: lepa vrtna zemlja Odgovori s citatom

ne vem, kam naj uvrstim temo, sem jo kar sem.

kot sem že napisala, sem letos prvič naredila mali vrt, večjega nisem mogla, ker sem nabrala vso lepo zemljo, ki je bila na parceli (zemlja je ilovnato peščena), potem pa jo je zmanjkalo.

rada bi si še naredila eno gredo za visoki fižol in mogoče mehiško kumaro, če jo bom ujagala kje, pa še za kaj, torej govorim o gredi cca 2x3m.

zanima me, katero zemljo bi kupila, da pripravim to gredo, in da ne bi ravno bankrotirala? Ja, vem, drago bo, a nisem si uspela zagotoviti kake lepe vrtne zemlje od kakega izkopa.

naj povem še to, da smo ob gozdu, tako da lahko primešam res lepo gozdno zemljo, imam še nekaj te ilovnate zemlje. Se da s tem materialom narediti kako uporabno mešanico?

hvala za vse informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jasminka



Pridružen/-a: 24.06. 2008, 14:40
Prispevkov: 1314
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj koristnih nasvetov boš našla tu:

http://rastline.mojforum.si/rastline-about2405.html
_________________
Po Koroškem, po Krajnskem že ajda zori,
eno dekle jo žanje jo glavca boli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
herman



Pridružen/-a: 23.04. 2010, 18:33
Prispevkov: 381

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 18:33    Naslov sporočila: zemlja Odgovori s citatom

bobolino, jaz ti predlagam, glede na to, da si poleg gozda sledeče:
Nagrabi kar se da veliko listja v gozdu
v gozdu naberi dračje,veje,suhljad,tudi že na pol strohnelo
pojdi v en večji market kjer imajo za trgovino prazno kartonasto embalažo in jih prosi, če lahko vzameš....
potem pa:
tam kjer bi rada imela to gredo daj na tla 20 cm listja, na to daj kartone, vse pokrij, lahko če boš imela dosti tudi kje dvakrat prekriješ (odstrani lepilni trak in vzemi takšne kartone, ki niso prewveč poslikani)
čez kartone daj suhlajd,veje čim več tega, lahko celo pol metra na visoko, na veje daj še 20 cm listja, na vrhu pa lahko daš mešanico tiste tvoje ilovce in gozdne zemlje, lahko kupiš še nekaj vreč zemlje v kakšni kaliji ali podobno in vse 3 zemlje zmešaš in jih posuješ na vrho po listju.Čez vse to, lahko nasuješ še pepel, če ga nimaš, lahko iz gozda prineseš veje,suhlajd, dodaš še ostanke lesa od gradnje, zakuriš in daš pepel in ogljene ostanke na vrhu.Potem pa posadiš rastline, ki ti dajejo nadzemne pridelke (ne krompir,korenje,pesa) ker boš prvo leto to težko pobrala ven iz te mešanice listja vej.....Ko bodo rastlince malo zrasle pa vse skupaj -cel kup zastiraj s pokošeno travo (jo boš že kje dobila.
V enem letu bo ta kup znižan za polovico in še več, in bo listje strohnelo in veje tudi deloma (ne še vse) in v 2 letih boš dobila zelo rodovitno zemljo, pa še skoraj zastonj.
Lepo se imej !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muha



Pridružen/-a: 29.11. 2007, 15:47
Prispevkov: 10107

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bobolino, hermanov nasvet je zelo dober.

Visoki fižol bo prav gotovo uspeval. Ta za silo uspeva celo v neizboljšani zemlji - preizkušeno ravno v peščeno-ilovnati zemlji.

Sama sem začela na ravno taki. Kupila nisem ene same kilce zemlje, na vrt ali v kompost stresla niti enega lončka od balkonskih rož. Pridno sem zbirala ostanke za kompost, nosila tudi listje iz gozda, pobirala kamenje iz vrtne zemlje in prvi dve leti potrpela s slabšim pridelkom. Ne da bi takrat sploh vedela za visoko gredo, sem naredila že v začetku nekaj podobnega.

Preberi še zufove prispevke o vrtnarjenju brez obdelovanja zemlje. Tam boš dobila še marsikako idejo za začetek vrtnarjenja ne da bi si delala stroške z nakupom zemlje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobolino



Pridružen/-a: 09.05. 2010, 14:05
Prispevkov: 2130
Kraj: okolica Maribora

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no, to pa je nasvet, ki se ga sama ne bi domislila nikoli! Se pravi, ta zemlja je po kurjenju že uporabna za sajenje? Npr. fižola? Neverjerjetno, toda zgleda resnično.

hvala, in čez kak mesec poročam.

muha, sva pisali istočasno. Hvala tudi za tvoj nasvet. Bom poskusila tudi tako. Je pa še na tistem kupu veliko zbitih grud, ki jih pa odstranjujem.

no, pa še eno vprašanje - te grede, ki sem jih naredila sedaj, niso tam, kjer imava potem predviden vrt. Tam pa je sedaj ilovica, da se šika. Zbita, gladka, svetleča, ki pa sicer po oblilnem deževju požira vodo, ampak le počasi. Ne vem, kje sem brala, da je to pravzaprav dobro, da drži vlago. No, in v jeseni namerava sem navoziti zemljo in ustvariti grede. Če prav razumem, lahko že kar začnem s zbiranjem materiala iz gozda...šment, bo še dela... Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muha



Pridružen/-a: 29.11. 2007, 15:47
Prispevkov: 10107

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bobolino, ja kar začni. Pa TOLE in še kaj od zufa si sproti preberi. Z najmanj truda do največjega učinka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muha



Pridružen/-a: 29.11. 2007, 15:47
Prispevkov: 10107

PrispevekObjavljeno: 11 Maj 2010 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marsikak nasvet, ki ti bo pomagal priti do zemlje na tebi najbolj sprejemljiv način boš našla v TEMLE POGLAVJU.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mfranc



Pridružen/-a: 02.05. 2008, 20:00
Prispevkov: 4489
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12 Maj 2010 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bobolino, če imaš ilovico, je pa zadeva malo bolj problematična Rolling Eyes .

In ti priporočam malo bolj klasičen pristop k kultiviranju in predvsem - čez noč se na taki zemlji ne da narediti veliko!
Še najmanj z mulčenjem/talnim kompostiranjem, oziroma polaganjem kakršnih koli organskih materialov v enormnih količinah (dm) na površino - izjema je zelo priporočena zastirka par centimetrov, ki paše na vsako zemljo.

Seveda, za gušt Wink lahko kako malo gredico urediš z dodatkom dobre, humusne zemlje, lahko celo iz gozda - generalno vrt (saj res o kolikih m2 pa govoriš?) pa se ti splača malo bolj po vrtnarsko zastaviti.

Pod prvo, se ti splača v ilovico s frezo/kultivator vnesti pesek apnenec, dolomit ali še kaj, da boš ilovico naredila bolj propustno in odcedno - lahko ga je najmanj 10 - 30%!

Pogojno gre brez peska, če boš čimprej kultivirala ilovico z velikimi količinami organskih snovi; preverjeno najboljša varianta je uporaba in peska in organskih snovi!

Predvsem se ti splača čimveč organskih materialov iz gozda kompostirati, in to iz veliko razlogov, najmanj za eno leto do dveh. Poglej temo kompostiranje.

Nato boš lahko pridelani kompost vključila v grede; ki jih boš sistemsko gnojila v smislu prastarega preverjenega kolobarjenja vrtnin!. Saj veš ene rastline rabijo veliko gnojil, začenši z plodovkami Wink, druge malo, tretje skoraj nič; s kolobarjenjem - kroženjem vrtnim po gredah dosežemo:

- približno enakomerno razporeditev gnojenja po vrtu tekom let

- menjava rastlin, ki enostransko siromašijo, ali celo zastrupljajo Cool (predolgo na enem mestu, koreninski izločki) zemljo....

- tudi preprečevanje bolezni

Čeprav se največ uporablja tro in štiri letni kolobar, lahko ti začneš zaradi pospešenega gnojenja z dvoletnim; torej pol gred dobro pognojiš z kompostom, in na grede posadiš plodovke, in recimo solatnice, pa zelje - na nepognojene (ali zelo malo, prva leta) pa rastline kot npr, stročnice, čebulnice itd.

Tako boš skozi leta skultivirala zemljo, če imaš resne in dolgoročne namene, seveda Wink

LP
_________________
mfranc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franc



Pridružen/-a: 18.04. 2008, 17:38
Prispevkov: 1939
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: 12 Maj 2010 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bobolino, dobila si že dosti nasvetov dodal bi svojo izkušnjo. Tudi sam imam zelo ilovnato zemljo"za cigle delat". Ko sem začel sem travno rušo narobe obrnjeno položil na dno grede in nanjo nasul izkopano zemljo pomešano s šoto in peskom, niš preveč dragega. Prvo leto sem imel tak paradižnik, da so mi ga vsi sosedi zavidali.Zdaj še vedno delam po gornjih nasvetih, zemlja se počasi izboljšuje, toda to traja in traja, raste pa le.
_________________
Narava vedno najde pot
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mfranc



Pridružen/-a: 02.05. 2008, 20:00
Prispevkov: 4489
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 12 Maj 2010 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tudi tale francetov recept je zelo v redu - obrnjena ruša, čez pa miks obstoječe zemlje, peska in šote ali komposta; glavno da se zemlja obdela, prezrači tudi v globino.

Zna pa tudi deviška zemlja, ledina, ki nikoli ni bila vrt, nekaj let čisto dobro roditi brez dodatkov, odvisno od zvrsti zemlje in vrtnin. Se spomnim kako je nekaj let sorodnikom pri vikendu rodil paradižnik! Spočita zemlja, nič bolezni........ gor

Ko sta starša pred desetletji postavila hišo na lokaciji, kjer so bili prej desetletja vrtovi, ni bilo časa in volje Rolling Eyes odstraniti in shraniti zgornji sloj (20-30 cm) rodovitne zemlje. Za hišo v bregu, podkleteno, se je izkopalo ogromne količine gline. Vrtna prst je ostala globoko spodaj, glina se desetletja ni hotela spremeniti Cool v rodno prst, seveda zaradi premalih količin organskih snovi, dodanih skozi leta. In je bilo zato vsako jesen garanje s štihanjem ilovice.

So mi pa bile te mladostne izkušnje vodilo, da bi pa le imel bolj kultivirano zemljo, ko bom imel svoj vrtiček. Zaradi pridelka in fizičnega "matra" Cool .

Konec koncev, k vrtninam v vrtu paše tudi vrtna zemlja Cool , to je že stoletja sinonim za rahlo, zračno, humusno zemljo, nastalo z obdelavo in obogatenjem njivske zemlje, ki pa čisto zadošča poljščinam Wink

Če se tule pogovarjamo o vrtu Rolling Eyes

LP
_________________
mfranc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobolino



Pridružen/-a: 09.05. 2010, 14:05
Prispevkov: 2130
Kraj: okolica Maribora

PrispevekObjavljeno: 12 Maj 2010 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vsem se zahvaljujem za nasvete.

ob izkopu smo gornjo plast shranili, iz te sem naredila par gredic, in zaenkrat vse raste super.

tam, kjer bi pa potem imeli vrt, je pa res zbita kot beton, sem poskusila skopat eno luknjo pa sem skoraj štiharco zlomila. Je pa res, da se je bager gor vozil sem in tja po parceli. Vzela si bom čas in naštudirala vse nasvete, potem pa mix vsega skupaj, nekaj bo že ratalo ven. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
muha



Pridružen/-a: 29.11. 2007, 15:47
Prispevkov: 10107

PrispevekObjavljeno: 13 Maj 2010 05:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda bo ratalo. Od obilnih nasvetov se odloči za tiste, ki ti bodo najbolj sedli. Saj veš: ponavadi na goro pelje več poti - le da po enih prideš hitreje z več truda, po drugih pa počasneje, ampak lagodno Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kletra



Pridružen/-a: 16.05. 2011, 17:36
Prispevkov: 186

PrispevekObjavljeno: 30 Maj 2011 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupili smo hišo na parceli 600m2. Približno na 400m2 urejam okrasni in zelenjavni vrt s tem da krčim travno površino, ki je bila že zasajena pred nakupom.

Izkazalo se je, da je celotna parcela nasuta (smo na robu Ljubljanskega barja), nato je čez nasutje nameščena neka tkanina (filc?), potem cca 15-20 cm ilovice in posejana trava. Trava je polna plevela in mahu (veliko drevo jo senči).

Travno rušo zdaj delno odstranjujemo, delno obračamo okoli, s tem da se trudimo odstraniti čimveč korenin plevelov. Čez smo navozili kupljeno "vrtno" zemljo. Lanska jesenska pošiljka je bila kar v redu, zemlja presejana, pognojila sem jo še z Plantela Organik. Spomladi sem sadila okrasne rastline, predvsem grmovnice in trajnice in pri sajenju dodajala še substrat Floragard TKS 2 in Cvetalov Biopost. Sadila sem samo kupljene sadike iz lončkov. Za zastirko uporabljam kar omenjeni substrat in posejala sem facelijo.

Letos nadaljujem z urejanjem, predvsem je na vrsti zelenjavni vrt. Spet smo kupili "vrtno" zemljo, dobili pa odpadek, ki je vseboval ogromno smeti, kamenja, kose asfalta, korenin, poleg tega je ta "zemlja" vsaj eno leto že nekje stala nagrmadena. Ko smo večino prebrali (kamenje bom verjetno odstranjevala še nadaljnih 10 let), se je zemlja izkazala za zelo trdo, zbito, nemogočo za obdelovanje. Takoj se na njej naredi skorja, vsebuje tudi cele kepe neke sive gline. Pognojila sem jo delno z Biopostom in delno z Biogreno, potem pa kar zasadila vrtnine, predvsem grah in fižol ter facelijo (ki pa skoraj ni vzklila), da bi se zemlja čim bolj izboljšala. Sejala sem tudi solato in radič, kar pa skorajda ne raste, čeprav dodajam tudi "hitra" gnojila. Zanimivo pa je, da sem v to zemljo presadila tudi doma v substratu vzgojen paradižnik, ki edini res lepo uspeva in ima že velike plodove. Verjetno paradižnik še vedno raste v substratu s katerim je prišel.

S tem, da letos ne bo pridelka, sem se sprijaznila, rada pa bi nasvet, kako čimbolje pripravim to zemljo za prihodnje leto. Ker je bila ravnokar pogojena z Biogreno oziroma Biopostom, jo nameravam spet gnojiti v jeseni (oktobra?), tokrat z Biovitom ali morda hlevskim gnojem (v žakljih, seveda)?

Dodala bi tudi šoto, ne vem pa, če moram dodati tudi pesek, če da, kakšnega se dodaja, da ne postane prst preveč apnenčasta?

Čez poletje je najbolje, da posejem rastline za zeleno gnojenje, toda kaj (facelija očitno niti ne vzkali, ker je zemlja tako trda)?

Moram povdariti, da lahko dodajam samo stvari, ki jih kupim v trgovini, kajti naravni viri mi niso dostopni.

Hvala že vnaprej za nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
katrinca
Administrator foruma


Pridružen/-a: 29.11. 2007, 16:42
Prispevkov: 10188
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: 30 Maj 2011 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skoraj nemogoče je prst popraviti v celoti. Sama bi v takem primeru dodajala kvalitetno prst v sadilne jame. Obstoječo prst, pomešano z kompostom in peskom. In tako leto za letom. Tako počnem po vsem vrtu, še posebej pa na delu kjer smo prst naknadno navozili in je prst trda, da je še z lopato ne moreš obdelati. Wink
_________________
Katrinčin okrasni vrt
Katrinčin uporabni vrt
ZELENI KROG - organizirana menjava semen in rastlin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ivčk



Pridružen/-a: 05.02. 2009, 19:11
Prispevkov: 2630
Kraj: Blizu Novega mesta

PrispevekObjavljeno: 30 Maj 2011 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni preverjeno deluje šota.
Z njo sem po več kot desetletju zbito oranžno ilovico (in ogromno stran zmetanega denarja za vse možne dodatke, ki 'koristijo' zemlji) letos v enem mahu spremenila v rjavo rahlo zemljo, v kateri mi KONČNO uspeva celo korenček!!, ki je prej bil droban in zverižen. Po dežju še skorja ne nastane, luknje za sajenje sadik sem izkopala kar z roko :D

Je pa tako, da pri količini nisem šparala. Na vrt velikosti pribl. 15 kv.metrov sem vfrezala šest bal šote (1500 litrov). Zraven je šlo še 160 litrov preležanega hlevskega gnoja, pa deset polnih veder lesnega pepela. Tako sem uravnala kislost in dodala vsa potrebna hranila. Na jesen imam namen opraviti še talno analizo, da preverim dejansko stanje tal. Po potrebi bom apnila.

Letos je vrt tako lep kot še nikoli, vse raste kot noro. Od korenja, graha, solate in blitve pa seveda paradižnikov, bučk in paprik, vse raste kot zmešano Cool

Priporočam!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kletra



Pridružen/-a: 16.05. 2011, 17:36
Prispevkov: 186

PrispevekObjavljeno: 30 Maj 2011 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ivčk, kako določiš, koliko šote rabiš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ivčk



Pridružen/-a: 05.02. 2009, 19:11
Prispevkov: 2630
Kraj: Blizu Novega mesta

PrispevekObjavljeno: 31 Maj 2011 06:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem določila nekako na oko. Želela sem namreč izboljšati globok zgornji sloj zemlje, torej tam nekje 20cm. Naprej sem previlala, potem pa dala eno balo šote na dva kvadratna metra in prefrezala. Torej je bila moja mera pol 250 literske bale na kvadratni meter.

Ti lahko za prvo leto uporabš manj, toliko, da izboljšaš pet cm zemlje (nekje ena bala na 5 kvadratnih metrov), da vidiš, če bo pri tvoji zemlji sploh imelo efekta...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kletra



Pridružen/-a: 16.05. 2011, 17:36
Prispevkov: 186

PrispevekObjavljeno: 31 Maj 2011 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vsekakor, jaz bom delala na cca 100 m2 in 50 bal bi bil kar hud zalogaj.
Bom poskusila s 5 balami za začetek, pa da vidim.

Je frezanje obvezno? Jaz za prelopatenje uporabim kar živo silo (moža). Grude potem zdrobim ročno, ko je zemlja fino namočena. Vidim pa soseda, da si je omislil frezo in jo veselo uporablja, da vse leti okoli. A kaj, ko mu freza ne zdrobi kamenja in mu cele skale ležijo v zelenjavnem vrtu (jaz kamenje kar naprej pobiram). Nadalje itak nameravam imeti zelenjavnega vrta cca 60-80 m2, ostalo bo trajna zasaditev, grmovnic in trajnic. Zelenjavni vrt pa bo imel dvignjene grede (nizka plast zemlje, za nasutje ni bilo dovolj prostora, torej nastajajo nekakšni "grobovi" z robniki iz desk za začetek) in potem vsako strojno delo odpade-zemlja mora nujno biti dovolj sipka za ročno obdelavo.

S šoto še nisem imela opravka-jo prej namočiš ali kar vkoplješ pa potem fino zaliješ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kletra



Pridružen/-a: 16.05. 2011, 17:36
Prispevkov: 186

PrispevekObjavljeno: 31 Maj 2011 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še tole moram povedati! Z vrtičkarstvom 30 let nisem imela opravka, sem živela v bloku. Pred tem, pa sem kake tri leta imela vrt. Takrat je bil splošen postopek tak: na gradbišču si se zmenil s šoferjem kamiona in ti je pripeljal poceni zemljo. Potem si pri kmetu kupil prikolico gnoja. Končno si vse "preštihal" in ni bilo važno kje bo kaj rastlo. Ko si posejal, je vse lepo obrodilo, samo plel in zalival vsi.

Zdaj pa prava znanost. Pozimi sem prebrala na kupe knjig in priznam, da več ko berem, manj vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
franc



Pridružen/-a: 18.04. 2008, 17:38
Prispevkov: 1939
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: 31 Maj 2011 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Baumax prodaja zemljo za rože 1,5€ vreča, če to posipaš po grudasti ilovnati zemlji, lahko sadiš in do jeseni bo narava opravila večino dela. Pri spomladanskem prekopavanju bo zemlja že čisto drugačna.Če pa dodaš še malo peska bo še boljše.
_________________
Narava vedno najde pot
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Vse o vseh rastlinah Seznam forumov -> A la carte - Prehrana rastlin
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.