Vse o vseh rastlinah Seznam forumov Vse o vseh rastlinah
Za nas z zelenimi prsti ...
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Opal

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Vse o vseh rastlinah Seznam forumov -> Prispevki za člane
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Garden-ja
Moderator foruma


Pridružen/-a: 13.03. 2009, 15:38
Prispevkov: 3436

PrispevekObjavljeno: 14 Nov 2010 19:15    Naslov sporočila: Opal Odgovori s citatom

Leon, jaz te redno berem se pa ne oglašam, ker se ne počutim dovolj kompetentna. Kristali so moja stara ljubezen (Diamonds are the girls best friends Laughing), veliko starejša od vrtnic, in preden jih je moj sin odkril sem imela tudi lepo zbirko. Se bojim, da sem uspela rešiti samo en ogromen ametistov kabušon, najljubši nakit pa so mi žal odnesli, ko so nam vlomili v hišo. Pa ni bil posebno dragocen.
Hudih praktičnih izkušenj nimam, par stvari pa mi je vseeno dalo mislit.

Zanimajo me opali, ne toliko to, kar piše po knjigah (nekaj jih imam tudi sama), ampak bolj tvoje praktične izkušnje z njimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon56



Pridružen/-a: 04.12. 2007, 09:38
Prispevkov: 785
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 15 Nov 2010 08:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Garden-ja lep pozdrav!

Sem vesel, da sploh kdo bere, čeprav se ne oglašajo. Sam nisem strokovnjak na tem področju, ukvarjam se ljubiteljsko, tako kot z kaktusi in bonsaji.

Rubriko kamenine in kristali želim prikazati čim bolj pestro - mešano, vse od navadnih kamnov, kamenin, rudnin zdravilnih kamnov do kristalov. Trudim se, da bi bilo vse skupaj čim bolj preprosto in razumljivo.

O opalih je veliko za povedati, kakšnih praktičnih izkušenj z njimi pa nimam. Bom skušal v soboto predstaviti enega izmed njih (opalov je več vrst) in napisati kaj zanimivega o njih.
_________________
Leon56
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Leon56



Pridružen/-a: 04.12. 2007, 09:38
Prispevkov: 785
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 20 Nov 2010 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZDRAVILNI KAMEN - OPAL

Opal je sestavljen iz majhnih kroglic nekristaliziranega kremenca (silicijev dioksid z vodo), ki so pravilno razvrščene ena ob drugi. Kroglice odbijajo svetlobo in ustvarijo širok spekter barv. Najdemo ga v votlinah predornin in s kremenom bogatih usedlin.

Kemijska sestava: SiO2+H2O, mineral kremenčeve kisline

Vrste opalov

- BELI OPAL (dragi opal bele do mlečno modre barve, za katerega je značilno prelivanje mavričnih barv)

- NAVADNI OPAL (največ je navadnega opala, ki ga najdemo v zelo različnih barvah)

- ČRNI OPAL (Črni Opal je najbolj cenjena vrsta opala. Je ponos Avstralije. Prihaja predvsem iz področja Lightning Ridge. Kamni visoke kvalitete so izjemno redki in lahko prepoznavni po črnini ozadja, tonu oziroma barvi)

- OGNJENI OPAL (opalom močno presevne oranžne barve pravimo ognjeni opal)

- HIALIT (popolnoma prozoren in brezbarven je hialit,

- SIGA (k opalu pa uvrščamo tudi kremenovo sigo, ki se izloča v toplih izvirih in gejzirjih)

- LESNI OPAL (fosilni les, prepojen z opalom)

- VODNI OPAL (če se opal, podoben hialitu, mavrično svetlika, ga imenujemo dragoceni vodni opal)

- HIDROFAN (hidrofan pa je vrsta opala, ki je sicer moten, ko pa ga potopimo v vodo, postane brezbarven)

- BOULDER (priljubljen je tudi t.i. boulder opal, ki ima vraščene tanke žilice opala v kamenini)

- ANDSKI OPALI (pomembni so prav tako tudi andski opali, ki jim da zelenomodro barvo primes bakra)
Andski opal - modri
Andski opal – roza, rdeči



Zanimivosti

Najbolj cenjen je črni opal dosega višjo ceno za karat kot diamant. (1 karat =0,2 g ).

Opal spada med najbolj občutljive (vročina, mehanske obremenitve) drage kamne. Ne smemo ga nositi npr. med pomivanjem posode. (trdota=5.5-6-5).

Med opali ne bomo našli dveh enakih primerkov.

Opal vedno vsebuje v sebi 3-30% vode. Čez daljši čas obstaja možnost da kamen izgobi tekočino, poči in tako izgubi opalne vizualne lastnosti površine. Zaradi tega se ga ne priporoča izpostavljati vročini.

Opali, prekrasni kamni prihajajo iz naravnost čudovite Avstralije. Že od leta 1880 v avstralskih rudnikih kopljejo nenavaden in čudovit drag kamen po imenu Opal. Če niste vedeli, danes Avstralija prispeva preko 95% svetovne produkcije opalov.

Opali ležijo speči globoko v zemlji, dokler rudarji ne odprejo vrat v globino. Ko jih obsije svetloba, pa se prikaže najčudovitejši ples barv kar jih poznamo.

V redkih primerih so našli opalizirane fosile, kjer je kremen zamenjal oklepe ali kosti iz časa dinozavrov. Dobre primerke je težko najti, zato so pri zbiralcih izjemno cenjeni.

Igra barv: Neverjetna lepota Opala nastane z razpršitvijo bele svetlobe. Edinstvena mreža kremenovih krogel v opalov mikrostrukturi razprši svetlobo v celoten barvni spekter. Podoben fenomen se zgodi ob pojavu mavrice ali če opazujemo kapljico olja v vodi.

Opali so zelo občutljivi na temperaturne spremembe in radi počijo. Opali imajo zelo radi vodo, zato jih občasno položimo v vodno kopel, nikakor ne na sonce.

Opal je neotporen na kisline in razne kemikalije, zato se je potrebno izogibati pomivanju posode, milom in parfumom.

Eliksir krepi zdravje in voljo do življenja, zelo dobro koristi rastilinam, če jih zalivamo s to vodo.


Ali opali res prinašajo nesrečo?

Vemo, da opali vsabujejo precej vode, voda pa ima izjemno moč »spomina«. - Rudniki opalov so običajno v lasti premožnih ljudi, ki delavce, iskalce opalov, slabo plačujejo. Ti delajo mnogokrat v težkih razmerah in so zaradi bednega plačila seveda v glavnem slabe volje. Zlovoljnost se zapiše v opal že ob samem izkopu. Kasneje gredo opali skozi roke trgovcev. Ti razmišljajo le o zaslužku in dobičku in opali se navzamejo še vibracij pohlepa.
Teh vibracij se torej navzame voda, prisotna v mineralu, silicij pa jih nato trdno pomni. Ker s klasičnim čiščenjem takega “programa” iz minerala ne moremo očistiti, so torej opali mnogokrat nekakšni prinašalci slabih energij. V precej bolj mili obliki je to prisotno pri drugih mineralih, ki vsebujejo vodo, saj so manj dragoceni in zato izpostavljena bistveno manjši količini ekstremnih čustvenih energij.


Zdravilni učinki

Opal krepi zdravje in voljo do življenja, uporabljamo ga pri meditaciji… Izredno tudi pospešuje rast rastlin. Njegova vibracija prinaša v življenje barvitost, željo po materialnih dobrinah, seksualnost, erotizem, nekonvencionalnost in željo po spremembah. Za programiranje je zelo primeren, hkrati pa dovzeten za sprejem okoliških vibracij. Če nosimo opale, jih torej v primerih, ko se nam je kaj slabega zgodilo, obvezno čimprej energijsko očistimo.

Čiščenje
Opali v večini prinašajo nesrečo, češ da so polni negativne energije, katere so se navzeli od rudarjev teh opalov. Te negativne energije pa se iz opalov naj ne bi dalo očistit, zaradi njegove sestave.
Ne da se s slano vodo, vodo s sodo bikarbono ..., z mentalnimi postopki za čišenje in deprogramiranje kanov pa to seveda zlahka naredimo.

Še slikica mojega opala. Če ga pogledamo od blizu proti svetlobi, je popolnoma prozoren, vendar rumene do oranžne barve. Ko pa ga položimo, pa se ta oranžna svetloba nekako lomi v kamnu in se pokaže kot nekakšna lučka. Zato sem ga poimenoval - kamen z "lučko".




_________________
Leon56
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Vse o vseh rastlinah Seznam forumov -> Prispevki za člane
Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.